Այս պահին 4-րդ թռիչքն է իրականացվում ՀՀ ԱՆ և ռուս խաղաղապահների ուղղեկցությամբ. Արցախի ԱՆ
Սեպտեմբերի 25-ին Ասկերանի շրջանում վառելիքի պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով՝ ծանր և ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող հիվանդներին օդային ճանապարհով տեղափոխում են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ Այս պահին 4-րդ թռիչքն է իրականացվում ՀՀ առողջապահության նախարարության և ռուս խաղաղապահների ուղղեկցությամբ։
Ուղղաթիռով Հայաստանից Ստեփանակերտ տեղափոխված  բժիշկների թիմը՝ անհրաժեշտ դեղորայքով և բժշկական պարագաներով, այս պահին գտնվում են հանրապետության բուժհաստատություններում և տեղի բժիշկների հետ ցուցաբերում են անհրաժեշտ բուժօգնություն բոլոր տուժածներին։

The 4th flight is being carried out under the direction of the RA Ministry of Health and Russian peacekeepers. Ministry of Artsakh
As a result of the explosion in the fuel warehouse in the Askeran region on September 25, patients in severe and extremely serious condition are being transported by air to specialized medical centers of RA. The 4th flight is being carried out under the direction of the RA Ministry of Health and Russian peacekeepers.
The team of doctors transported by helicopter from Armenia to Stepanakert, with the necessary medicines and medical supplies, are currently in the medical institutions of the republic and, together with the local doctors, are providing the required medical care to all the victims.