7 հիվանդի կյանք հնարավոր չի եղել փրկել. 13 չճանաչված մարմին տեղափոխվել է «Դատաբժշկական փորձաքննության բյուրո»
Սեպտեմբերի 25-ին Ասկերանի շրջանում վառելիքի պահեստում տեղի ունեցած խոշոր պայթյունի հետևանքով ԱՀ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն», «Արևիկ» ԲՄ, Իվանյանի բուժական կետ և ռուս խաղաղապահների բուժկետում ընդունել են ընդհանուր առմամբ 290 հիվանդ` տարբեր աստիճանի այրվածքներով։
Նրանց հիմնական մասը տեղափոխվել է «Հանրապետական բժշկական կենտրոն»։ Ցավոք սրտի, 7 հիվանդի կյանք հնարավոր չէր փրկել և նրանք մահացել են հիվանդանոցում։ Պայթյունից տուժած  տասնյակ հիվանդներ դեռևս գտնվում են ծայրահեղ ծանր վիճակում։
13 չճանաչված մարմին տեղափոխվել է «Դատաբժշկական փորձաքննության բյուրո»։ Բազմաթիվ անձինք անհետ կորած են համարվում, քանի որ պայթյունի հետևանքով այրվել են և նրանց վերաբերյալ լրացուցիչ տվյալներ պետք է ճշտվեն։
Ստեփանակերտում գտնվող բժիշկներն ու բուժանձնակազմն այս ծանր և սուղ պայմաններում կատարում են ամենա հնարավորը՝ վիրավորների կյանքը փրկելու համար: Զարգացումների վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկություններ կհայտնենք,– հայտնում են ԼՂ ԱՆ–ից։

It was not possible to save the lives of 7 patients. 13 unrecognized bodies were transferred to the "Forensic Medical Examination Bureau."
As a result of the large explosion in the fuel warehouse in the Askeran region on September 25, 290 patients with various degrees of burns were admitted to "Republic Medical Center," "Arevik" Medical Center, Ivanyan Medical Center, and the Russian Peacekeeper Medical Center.
Most of them were transferred to the "Republican Medical Center." Unfortunately, the lives of 7 patients could not be saved, and they died in the hospital. Dozens of patients affected by the explosion are still in critical condition.
13 unrecognized bodies were transferred to the "Bureau of Forensic Examination." Many people are considered missing because they were burned due to the explosion, and additional information about them needs to be verified.
The doctors and medical staff in Stepanakert are doing their best to save the lives of the wounded in these difficult and cramped conditions. We will provide additional information regarding the developments, the Nagorno-Karabakh Ministry of Justice informs.