Ադրբեջանական տելեգրամյան ալիքները խրախուսում են մարդկանց գտնել, սպանել, խոշտանգել և բռնաբարել. Արցախի ՄԻՊ գրասենյակ
Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմը բազմաթիվ ահասարսուռ հաղորդումներ է ստանում Արցախի քաղաքացիական բնակչության դեմ ակտիվորեն իրականացվող ադրբեջանական տեղեկատվական տեռորի վերաբերյալ:
Ադրբեջանական տելեգրամյան ալիքները խրախուսում են մարդկանց գտնել, սպանել, խոշտանգել և բռնաբարել Արցախում անհետ կորածներին՝ անգամ դրա դիմաց գումար առաջարկելով:
Անհետ կորածների հարազատներից շատերը, ովքեր արդեն գտնվում են հոգեբանական խոցելի վիճակում, բողոքում են, որ Ադրբեջանը ահաբեկում է իրենց և սպառնում զանգերով ու տեքստային հաղորդագրություններով:
Սա հայատյացության և էթնիկ ատելության ևս մեկ դրսևորում է, որը միայն ապացուցում է, որ քաղաքացիական բնակչությունը անվտանգության որևէ երաշխիք չի ունենա, եթե այն հանձնվի Ադրբեջանի վերահսկողությանը:

Телеграм-каналы Азербайджана призывают находить, убивать, пытать и насиловать людей. Арцахский офис по правам человека
В аппарат Защитника прав человека Арцаха поступает множество ужасающих сообщений об активном азербайджанском информационном терроре против мирного населения Арцаха.
Азербайджанские Telegram-каналы призывают людей находить, убивать, пытать и насиловать пропавших без вести в Арцахе, даже предлагая взамен деньги.
Многие родственники пропавших без вести, которые и так находятся в психологически уязвимом состоянии, жалуются, что Азербайджан их запугивает и угрожает звонками и текстовыми сообщениями.
Это очередное проявление армянской ненависти и этнической ненависти, которое лишь доказывает, что гражданское население не будет иметь никаких гарантий безопасности, если оно будет передано под контроль Азербайджана.