ԼՂ-ում՝ փոխհրաձգության ժամանակ, ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել․ ՌԴ ՊՆ
ՌԴ խաղաղապահները Լեռնային Ղարաբաղի Մարտակերտի շրջանում արձանագրել են հրադադարի ռեժիմի մեկ խախտում, վիրավորվել է ադրբեջանցի զինծառայող, հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։
Նշվում է, որ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը, համագործակցելով ղարաբաղյան և ադրբեջանական կողմի ներկայացուցիչների հետ, փաստի առնչությամբ հետաքննություն է անցկացնում։
Տեղեկագրում նշվում է նաև, որ ռազմական գործողությունների դադարեցման վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն՝ շարունակվում է զենքի և ռազմական տեխնիկայի հանձնումը։ Սեպտեմբերի 23-ի դրությամբ հանձնվել է 6 միավոր զրահատեխնիկա, ավելի քան 800 միավոր հրետանային զենք, հակատանկային զենք և մոտ 22 հազար միավոր զինամթերք:
Բացի այդ, 810 խաղաղ բնակիչ, այդ թվում՝ 436 երեխա, շարունակում է մնալ խաղաղապահների տարածքում։ Կազմակերպվել է նրանց կեցությունը, սննդի և բուժօգնության հարցերը։

Азербайджанский солдат получил ранение во время перестрелки в Нагорном Карабахе. Министерство обороны Российской Федерации
Российские миротворцы зафиксировали одно нарушение режима прекращения огня в Мартакертском районе Нагорного Карабаха, ранен азербайджанский военнослужащий, сообщает Минобороны России.
Отмечается, что командование миротворческих войск совместно с представителями карабахской и азербайджанской сторон проводит расследование по данному факту.
В бюллетене также сообщается, что согласно достигнутым договоренностям о прекращении боевых действий продолжаются поставки вооружения и военной техники. По состоянию на 23 сентября передано 6 единиц бронетехники, более 800 единиц артиллерийского вооружения, противотанковых средств и около 22 тысяч единиц боеприпасов.
Кроме того, на территории миротворцев продолжают оставаться 810 мирных жителей, в том числе 436 детей. Было организовано их проживание, питание и медицинская помощь.