Հարվածներ են հասցվել բնակելի շինությունների, որոնց մոտակայքում ռազմական որևէ օբյեկտ չի եղել (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Սեպտեմբերի 19-20-ն Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների ընթացքում թիրախավորվել են նաև քաղաքացիական և հասարակական նշանակության օբյեկտներ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ՆԳՆ-ն։
«Ադրբեջանական զինուժը հրթիռահրետանային և ավիացիոն միջոցներով հարվածներ է հասցրել բնակելի շինությունների, մանկապարտեզների, դպրոցների, վնասվել են նաև ավտոմեքենաներ։ Ընդ որում, դրանց մոտակայքում ռազմական որևէ օբյեկտ կամ զինտեխնիկա չի եղել։
Կապի և տրանսպորտի բացակայության, ինչպես նաև Ստեփանակերտը շրջաններին կապող ճանապարհների արգելափակմամբ պայմանավորված՝ առայժմ հնարավոր չէ ամբողջությամբ ճշտել վնասի չափը»,- ասված է հայտարարությունում։

Hits were made on residential buildings where there were no military facilities nearby (PHOTOS)
During the large-scale military operations unleashed by Azerbaijan on September 19-20, civilian and public objects were also targeted. This is reported by the Ministry of Internal Affairs of Artsakh.
"Azerbaijani armed forces attacked residential buildings, kindergartens, and schools with rocket artillery and aviation means; cars were also damaged. Moreover, there were no military objects or military equipment near them.
Due to the lack of communication and transport, as well as the blocking of the roads connecting Stepanakert to the regions, it is impossible to determine the extent of the damage for now," the statement said.