ԼՂ-ում գրանցվել է հրադադարի խախտման 5 դեպք․ ՌԴ ՊՆ
Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է առաջադրանքներ իրականացնել Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում։ Բաքվի և Ստեփանակերտի հետ շարունակական փոխգործակցություն է պահպանվում՝ ուղղված արյունահեղության կանխմանը, անվտանգության ապահովմանը և խաղաղ բնակչության նկատմամբ մարդասիրական իրավունքի պահպանմանը։
Ռազմական գործողությունների դադարեցման մասին համաձայնագրի կնքումից ի վեր հրադադարի խախտման հինգ դեպք է գրանցվել Շուշիի (երկու) և Մարտակերտի (երեք) շրջաններում։ Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունն ադրբեջանական կողմի և Ղարաբաղի ներկայացուցիչների հետ համագործակցությամբ այս փաստերի վերաբերյալ հետաքննություն է անցկացնում։
Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է պահել 1340 խաղաղ բնակիչների, այդ թվում՝ 607 երեխաների, ովքեր այս պահին չեն կարողանում վերադառնալ իրենց տներ։ Կազմակերպված է նրանց բնակեցումը, սնունդը և բուժօգնությունը։

Российский миротворческий контингент продолжает выполнять задачи на территории Нагорного Карабаха. С Баку и Степанакертом поддерживается постоянное сотрудничество, направленное на предотвращение кровопролития, обеспечение безопасности и соблюдение гуманитарных прав гражданского населения.
С момента заключения соглашения о прекращении боевых действий в Шушинском (два) и Мартакертском (три) районах зарегистрировано пять случаев нарушения режима прекращения огня. Командование российских миротворческих войск проводит расследование по этим фактам совместно с представителями азербайджанской стороны и представителями Карабаха.
Российские миротворческие силы продолжают содержать 1340 гражданских лиц, в том числе 607 детей, которые в настоящее время не могут вернуться в свои дома. Организуется их проживание, питание и медицинское обслуживание.