Մահացել է 5 մարդ, կա 80 վիրավոր․ Արցախի ԱՆ
Սեպտեմբերի 19-ին Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության նկատմամբ լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներ, այդ թվում՝ կանայք, տարեցներ և երեխաներ: Այս մասին հայտնում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը։
«Այս պահի դրությամբ ԱՀ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում գտնվում է 80 վիրավոր, որից նախնական տվյալներով 15-ը քաղաքացիական անձիք են։ Ցավոք, արձանագրվել է մահվան 5 դեպք։ Տեղեկացնում ենք, որ բժիշկների կողմից կատարվում է բոլոր հնարավոր բժշկական միջամտությունները` ծանր վիրավորների կյանքը փրկելու համար»,- ասված է հաղորդագրությունում։

5 people died, 80 were injured. Ministry of Artsakh
As a result of large-scale military operations by Azerbaijan against the Republic of Artsakh on September 19, there are victims and wounded, including women, older people, and children. The Artsakh Ministry of Health informs about this.
"As of now, there are 80 wounded in the "Republican Medical Center" CJSC, of which 15 are civilians, according to preliminary data. Unfortunately, 5 cases of death were recorded. We inform you that doctors are performing all possible medical interventions to save the lives of seriously injured people," the message says.