Մահացել է 5 մարդ, կա 80 վիրավոր․ Արցախի ԱՆ
Սեպտեմբերի 19-ին Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության նկատմամբ լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներ, այդ թվում՝ կանայք, տարեցներ և երեխաներ: Այս մասին հայտնում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը։
«Այս պահի դրությամբ ԱՀ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում գտնվում է 80 վիրավոր, որից նախնական տվյալներով 15-ը քաղաքացիական անձիք են։ Ցավոք, արձանագրվել է մահվան 5 դեպք։ Տեղեկացնում ենք, որ բժիշկների կողմից կատարվում է բոլոր հնարավոր բժշկական միջամտությունները` ծանր վիրավորների կյանքը փրկելու համար»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Погибли 5 человек, ранены 80. Минздрав Арцаха
В результате широкомасштабных военных действий Азербайджана против Республики Арцах 19 сентября есть жертвы и раненые, в том числе женщины, старики и дети. Об этом сообщает Минздрав Арцаха.
"На данный момент в ЗАО "Республиканский медицинский центр" находятся 80 раненых, из них, по предварительным данным, 15 - гражданские лица. К сожалению, зафиксировано 5 случаев с летальным исходом. Информируем вас, что врачи проводят все возможные медицинские вмешательства для спасения жизни тяжелораненых людей", - говорится в сообщении.