Բերձորի միջանցքով Ստեփանակերտ է տեղափոխվել մոտ 23 տոննա հայկական արտադրության ալյուր. Արցախի ՏՇ
Սեպտեմբերի 18-ին, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Ստեփանակերտի գրասենյակի և Արցախում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ռուսական զորախմբի հրամանատարության հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, Բերձորի միջանցքով՝ Գորիս-Ստեփանակերտ մայրուղով, Ստեփանակերտ է տեղափոխվել մոտ 23 տոննա հայկական արտադրության ալյուր, իսկ Ակնա-Ստեփանակերտ ճանապարհով՝ արտասահմանյան (ռուսական, շվեյցարական) արտադրության բժշկական և հիգիենայի պարագաներ, որոնք փորձաքննությունից հետո կհատկացվեն համապատասխան գերատեսչություններին և կօգտագործվեն ըստ կարիքների:
Արցախի տեղեկատվական շտաբից տեղեկացնում են նաև, որ մի քանի օր հետո կրկին նույն ուղղություններով ՌԴ Ռոստով քաղաքից բեռների տեղափոխում է նախատեսվում ԿԽՄԿ-ի մեքենաներով:

About 23 tons of Armenian flour was transported to Stepanakert through the Berdzor corridor. Artsakh IH
18 September, 10:34
On September 18, according to the agreement reached with the Stepanakert office of the International Committee of the Red Cross and the command of the Russian military group carrying out a peacekeeping mission in Artsakh, about 23 tons of Armenian-made flour was transported to Stepanakert through the Berdzor corridor, on the Goris-Stepanakert highway, and the Akna-Stepanakert road, to foreign countries. Medical and hygiene supplies of (Russian Swiss) production will be allocated to relevant departments after examination and used as needed.
The information headquarters of Artsakh also informs us that cargo transportation from the Russian city of Rostov in the exact directions is planned again with ICRC vehicles in a few days.