Ասկերանի շրջանում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպք․ ՌԴ ՊՆ
Ինչպես նշվում է ՌԴ ՊՆ տեղեկագրում, վերջին մեկ օրվա ընթացքում ԼՂ Ասկերանի շրջանում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպք։ Տուժածներ չկան։
Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը հայկական և ադրբեջանական կողմերի հետ հետաքննություն է անցկացնում այս փաստի առնչությամբ։
Ավելի վաղ Արցախի ՊՆ-ն հայտնել էր, որ սեպտեմբերի 17-ին՝ ժամը 18։20-ի սահմաններում ադրբեջանական զինուժը Մարտակերտի շրջանում խախտել է հրադադարը՝ կիրառելով հրաձգային զենք և ԶՈւ 23-2 կայանք։ Նշվում էր, որ հայկական կողմում կա մեկ վիրավոր։

В Аскеранском районе зафиксирован случай нарушения режима прекращения огня. Министерство обороны Российской Федерации
Как отмечается в бюллетене Минобороны РФ, за последние сутки в Аскеранском районе Нагорного Карабаха зафиксирован случай нарушения режима прекращения огня. Пострадавших нет.
Ранее Минобороны Арцаха сообщило, что 17 сентября около 18:20 вооруженные силы Азербайджана нарушили режим прекращения огня в Мартакертском районе, применив стрелковое оружие и установку ЗУ 23-2. Было отмечено, что с армянской стороны есть один раненый.