Ես իմ անվերապահ սատարումն եմ հայտնում Ձեզ. Հարությունյանը շնորհավորել է Արցախի նորընտիր նախագահին
Արցախի նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորել է Սամվել Շահրամանյանին Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։
«Հարգարժա՛ն պարոն Շահրամանյան,
Ուրախ եմ, որ երեկ, ԱՀ Սահմանադրությանն ու օրենսդրությանն ամբողջապես համապատասխանող ընթացակարգերով, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի կողմից ընտրվել եք Հանրապետության նախագահի պաշտոնում, իսկ այսօր՝ երդմնակալությամբ ստանձնել լիազորությունները: Հաջողություն եմ մաղթում Ձեզ՝ Արցախի համար այս ճակատագրական փուլում ստանձնած դժվարագույն լիազորությունների իրականացման հարցում:
Գնահատելի է Ձեր վճռականությունն ու պատրաստակամությունը այսպիսի պայմաններում վերցնելու ծանր պատասխանատվություն և առաջնորդելու Արցախի ժողովրդին դեպի մեր ազգային իղձերն ու սահմանադրական նպատակները:
Մեծարգո՛ պարոն Նախագահ,
Ես իմ անվերապահ սատարումն եմ հայտնում Ձեզ և պատրաստ եմ առավելագույնս նպաստելու Ձեր նախագահական լիազորությունների արդյունավետ իրագործմանը:
Ընդունե՛ք հարգանացս հավաստիքը և լավագույն բարեմաղթանքներս՝ հանուն Արցախի ժողովրդի անվտանգ ու արժանապատիվ հարատևման և Արցախի Հանրապետության ամրացման»:

Бывший президент Арцаха Араик Арутюнян поздравил Самвела Шахраманяна с избранием на пост президента республики.
«Уважаемый господин Шахраманян, я рад, что Вы были избраны на должность Президента Республики Национальным Собранием Республики Арцах вчера по процедурам, полностью соответствующим Конституции и законодательству Республики Арцах, а сегодня вы были приведены к присяге. Желаю вам успехов в реализации сложнейших полномочий, которые вы взяли на себя для Арцаха на этом судьбоносном этапе.
Мы ценим вашу решимость и готовность взять на себя тяжелую ответственность в таких условиях и привести народ Арцаха к нашим национальным и конституционным целям.
Уважаемый господин Президент, выражаю Вам безоговорочную поддержку и готов способствовать эффективной реализации Ваших президентских полномочий.
Примите мои заверения и наилучшие пожелания безопасного и достойного выживания народа Арцаха и укрепления Республики Арцах».