Ադրբեջանի ՊՆ–ն կեղծ հաղորդագրությունների տարածմամբ շարունակում է սադրանքի տեղեկատվական նախապատրաստությունը․ ԱՀ ՊԲ
Ադրբեջանի ՊՆ–ն կեղծ հաղորդագրությունների տարածմամբ շարունակում է  սադրանքի տեղեկատվական նախապատրաստությունը․ ԱՀ ՊԲ
Արցախի ՊԲ–ից հայտնում են․ «Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 8֊ին, ժամը 00:25֊ի սահմաններում ամրաշինական աշխատանքներ է կատարել Ասկերանի շրջանում, որոնք իբր թե կասեցվել են ադրբեջանական ստորաբաժանումների գործողությունների արդյունքում, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
Ադրբեջանի ՊՆ–ն կեղծ հաղորդագրությունների տարածմամբ շարունակում է իրականացնել հերթական սադրանքի տեղեկատվական նախապատրաստություն»։

The Ministry of Defense of Azerbaijan continues the informational preparation of the provocation by spreading false messages. DF of Artsakh Republic
The Artsakh Defense Ministry reported: "The message spread by the Ministry of Defense of Azerbaijan about the fact that on September 8, around 00:25 hours, the defense units carried out fortification works in the Askeran region, which were allegedly stopped as a result of the actions of the Azerbaijani units, is another misinformation.
The Ministry of Defense of Azerbaijan continues to carry out informational preparations for another provocation by spreading false messages."