Ադրբեջանական կողմը ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերին է փոխանցել 10-օրյա արգելանքի վերցված ԼՂ երեք բնակիչներին
Ադրբեջանական կողմը ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերին է փոխանցել  10-օրյա արգելանքի վերցված ԼՂ երեք բնակիչներին
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ս.թ. սեպտեմբերի 7-ին Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության պետական սահմանի Հակարիի կամուրջի տեղամասում ադրբեջանական կողմը ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերին է փոխանցել Լեռնային Ղարաբաղի բնակիչներ՝ Ալեն Նելսոնի Սարգսյանին (ծնվ. 05.07.2001թ.), Լևոն Ժիրայրի Գրիգորյանին  (ծնվ. 17.05.2003թ.) և Վահե Ջանբուլաթի Հովսեփյանին (ծնվ. 12.06.2003թ.)։
Վերջիններս ս.թ. օգոստոսի 28-ին ադրբեջանական սահմանապահների կողմից արգելանքի էին վերցվել ԼՂ-ից ՀՀ ուղևորվելիս։

Азербайджанская сторона передала пограничным войскам СНБ РА задержанных ранее троих жителей Нагорного Карабаха.
Служба национальной безопасности РА сообщает, что 7 сентября на участке моста Хакари государственной границы Республики Армения и Азербайджанской Республики азербайджанская сторона передала пограничным войскам СНБ РА жителей Нагорного Карабаха: Алена Нельсони Саргсяна (род. 05.07.2001), Левона Жирайри Григоряна (род. 17.05.2003) и Ваге Джанбулати Овсепяна (род. 12 июня 2003).
Напомним 28 августа они были задержаны азербайджанскими пограничниками во время поездки из Нагорного Карабаха в Армению.