ՊԲ ստորաբաժանումները Շուշիի շրջանում տեղաշարժ չեն կատարել. Արցախի ՊՆ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները օգոստոսի 21-ին՝ ժամը 19:45-ի սահմաններում Շուշիի շրջանում փորձել են դիրքերի բարելավման նպատակով կատարել տեղաշարժ, ինչը իբր թե կանխվել է ադրբեջանական ստորաբաժանումների գործողությունների արդյունքում, հերթական ապատեղեկատվությունն  է։ Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ-ն։
«Ակնհայտ է, որ պարբերաբար կեղծ լուրեր տարածելով՝ Ադրբեջանի ՊՆ֊ն փորձում է հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի ռեժիմի մշտական խախտումները և տեղեկատվական հենք է նախապատրաստում հետագա սադրանքների համար»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Defense units did not move in the Shushi region. Defense Ministry of Artsakh
The message spread by the Ministry of Defense of Azerbaijan about the fact that on August 21, around 7:45 p.m., the Defense Forces units tried to move in order to improve the positions in the Shushi region, which was allegedly prevented as a result of the actions of the Azerbaijani units, is another misinformation. The Ministry of Defense of Artsakh reported this.
"It is obvious that by regularly spreading false news, the Ministry of Defense of Azerbaijan is trying to justify the constant violations of the ceasefire regime by its units and is preparing an information base for further provocations," the report said.