Վաղվանից Ստեփանակերտի շուկա կհանվի լրացուցիչ ծավալի մսամթերք
Վերջին օրերին ձեռնարկված կազմակերպչական աշխատանքների շնորհիվ վաղվանից Ստեփանակերտ քաղաքի շուկա կհանվի լրացուցիչ ծավալի մսամթերք՝ տավարի և խոզի մսի 1 կիլոգրամի առավելագույն արժեքը 4.000 դրամով, որը կփորձենք պահպանել որոշակի ժամանակահատված: Վաճառքը կիրականացվի Ստեփանակերտի մսամթերքի վաճառակետերում, որտեղ սպեկուլյատիվ գնումները բացառելու համար ներկա կգտնվեն ոստիկանության, պետական եկամուտների կոմիտեի և պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեի աշխատակիցները: Այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
Միջոցներ են ձեռնարկվում նաև հացի ծավալները հնարավորինս ավելացնելու ուղղությամբ:
Չնայած Արցախի շրջափակման հետևանքով ստեղծված բարդ իրավիճակին, ԱՀ կառավարությունը շարունակում է ձեռնարկել բոլոր միջոցները բնակչության ուսերին ընկած ծանրությունը որոշակիորեն մեղմելու ուղղությամբ:

С завтрашнего дня на рынок Степанакерта будет завезен дополнительный объем мясной продукции
Благодаря проведенной в последние дни организационной работе, с завтрашнего дня на городской рынок Степанакерта будет выпущен дополнительный объем мясной продукции, максимальная цена 1 килограмма говядины и свинины составляет 4000 драмов, эту стоимость которую мы постараемся сохранить на определенное время. Продажа будет осуществляться в мясных магазинах Степанакерта, где будут присутствовать сотрудники полиции, комитета госдоходов и управления госинспекции, чтобы исключить спекулятивные покупки. Об этом сообщает информационный штаб Арцаха.
Принимаются также меры по максимальному увеличению объемов хлеба.
Несмотря на сложную ситуацию, созданную блокадой Арцаха, правительство Армении продолжает принимать все меры, чтобы несколько облегчить бремя, лежащее на плечах населения.