Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունը հերթական ապատեղեկատվությունն է․ Արցախի ՊԲ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները օգոստոսի 19-ին` ժամը 16:00-ի սահմաններում ամրաշինական աշխատանքներ են կատարել Ասկերանի շրջանում, ինչն իբր թե կանխվել է ադրբեջանական ԶՈւ գործողությունների արդյունքում, հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
«Ակնհայտ է, որ վերջին շրջանում շարունակաբար կեղծ լուրեր տարածելով և գյուղատնտեսական աշխատանքները ներկայացնելով որպես շփման գծի ինժեներական կահավորում, Ադրբեջանի ՊՆ֊ն փորձում է հիմնավորել հացահատիկի բերքահավաքը խափանելու նպատակով իր ստորաբաժանումների կողմից պարբերաբար բացվող կրակը»,– ասված է հաղորդագրության մեջ։

Распространенное минобороны Азербайджана сообщение о том, что 19 августа, около 16:00, подразделения Армии обороны проводили инженерные работы в Аскеранском районе, которые якобы были предотвращены в результате действий ВС Азербайджана, является очередной дезинформацией. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Азербайджанской Республики.
«Очевидно, что, постоянно распространяя ложные новости и выдавая сельскохозяйственные работы за инженерные работы на линии соприкосновения, Министерство обороны Азербайджана пытается оправдать огонь, регулярно открываемый его подразделениями с целью срыва урожая зерна», — говорится в сообщении