ԱՀ ՊԲ-ն սպառազինություն և ռազմական տեխնիկա շփման գիծ փոխադրելու ադրբեջանական տեսանյութերը որակել է կեղծ
ԱՀ ՊԲ-ից հայտնում են, որ օգոստոսի 15֊ին Ադրբեջանի ՊՆ և հատուկ ծառայությունների համակարգմամբ գործող մի շարք էլեկտրոնային լրատվամիջոցներ շարունակել են հրապարակել կեղծ տեսանյութեր, որտեղ իբր թե պատկերված են ՊԲ նոր մարտական դիրքերն ու սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի փոխադրումը դեպի շփման գիծ։
Ադրբեջանական կողմը, շարունակաբար խախտելով 2020 թ. նոյեմբերի 9֊ի եռակողմ փաստաթղթից բխող իր պարտավորությունները, ինչի հետևանքով Արցախի Հանրապետությունը գտնվում է հումանիտար աղետի վիճակում, կեղծ տեղեկությունների ակտիվ տարածման միջոցով փորձում է իրադրության վատթարացման մեղքը բարդել արցախյան կողմի և ռուս խաղաղապահների վրա, ձգտում է միջազգային ուշադրությունը շեղել իր ագրեսիվ, Արցախում էթնիկ զտում իրագործելուն միտված գործողություններից և իրականացնում է հետագա սադրանքների տեղեկատվական նախապատրաստություն։

Минобороны Армении сообщает, что 15 августа ряд электронных СМИ, действующих при координации Минобороны Азербайджана и спецслужб, продолжил публиковать фейковые видеоролики, на которых якобы запечатлены новые боевые позиции Минобороны и переброска вооружения и военной техники к линии соприкосновения.
Азербайджанская сторона, постоянно нарушающая правила своих обязательств, вытекающих из трехстороннего документа от 9 ноября 2020 г. , в результате которого Республика Арцах находится в состоянии гуманитарной катастрофы, путем активного распространения ложной информации пытается обвинить в ухудшении ситуации арцахскую сторону и российских миротворцев, стремится отвлечь внимание международного сообщества от целенаправленных действий к своей агрессивной этнической чистке в Арцахе и осуществляет информативную подготовку к дальнейшим провокациям.