Զանգահարողները ռուսերենով տեղեկացնում են, որ «ԱՀ քաղաքացիները Ադրբեջանի տարածքով կարող են մեկնել ՀՀ. Արցախի ԱԱԾ
Զանգահարողները ռուսերենով տեղեկացնում են, որ «ԱՀ քաղաքացիները Ադրբեջանի տարածքով  կարող են մեկնել ՀՀ. Արցախի ԱԱԾ
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ սույն թվականի հուլիսի 24-ին ԱՀ քաղաքացիները ստացել են հեռախոսազանգեր, որոնց միջոցով զանգահարողները մաքուր ռուսերենով տեղեկացնում են, որ «ԱՀ քաղաքացիները Ադրբեջանի տարածքով (Բաքվով)  կարող են մեկնել ՀՀ և իրենք երաշխավորում են վերջիններիս անվտանգությունը»։
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգությունը կոչ է անում նման հեռախոսազանգեր ստանալու դեպքում չպատասխանել տրվող հարցերին և չտրվել ապատեղեկատվության, քանզի նրանց կողմից հավաքագրվող տեղեկություններն օգտագործվում են ի վնաս մեր պետության:
Կասկածելի բնույթի զանգեր ստանալու դեպքում անհապաղ դիմեք ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26:

The callers inform in Russian that "Citizens of the Republic of Azerbaijan can go to the Republic of Armenia through the territory of Azerbaijan; NSS of Artsakh
The National Security Service of the Artsakh Republic, pursuing the implementation of the functions and powers assigned to it by the legislation, informs that on July 24 of this year, the citizens of the Republic of Armenia received phone calls through which the callers were informed in pure Russian that "citizens of the Republic of Armenia can travel to the Republic of Armenia through the territory of Azerbaijan (Baku), and they guarantee their safety."
The National Security of the Republic of Artsakh calls upon those receiving such phone calls not to answer the questions and not to be misinformed because the information collected by them is used to the detriment of our state.
If you receive calls of a suspicious nature, immediately contact the PC National Security Service or call the hotline numbers: 047-94-41-26 and 41-26.