«Արցախի հանրային միջոցներից օգտվող «գործարարներին» կոչ եմ անում վերանայել սեփական վարքագիծը»․ Արցախի պետնախարար
Արցախի պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է․
«2020թ. 44-օրյա պատերազմի հետևանքով տեղահանված և ներկայումս Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող արցախցիների կողմից հուլիսի 21-ին` ժամը 19:00-ին Երևան քաղաքի Ա. Մյասնիկյանի անվան հրապարակում կազմակերպվելու է հավաք՝ ի պաշտպանություն Արցախի և մեր ժողովրդի իրավունքների: Բոլորին խնդրում եմ ակտիվորեն մասնակցել հավաքին:
Բազմաթիվ զանգերից հետո ստիպված եմ Երևանյան ռեստորաններում ժամանակ սպառողներին, անտարբեր վարքագծով մեր հայրենակիցների արցախապաշտպան պայքարն արժեզրկող ու Արցախի հանրային միջոցներից տարիներ շարունակ սնված ու շարունակաբար օգտվող «գործարարներին» կոչ անել վերանայել սեփական վարքագիծը և մասնակցել տեղահանված մեր հայրենակիցների՝ Արցախի պաշտպանությանն ուղղված ջանքերին, նրանց մենակ թողնելը հավասարազոր է դավաճանության»:

«Я призываю «бизнесменов», которые используют государственные средства Арцаха, пересмотреть свое поведение». Государственный министр Арцаха
Государственный министр Арцаха Гурген Нерсисян написал на своей странице в Facebook:
Перемещенные в результате 44-дневной войны 2020 года и находящиеся в настоящее время на территории Армении жители Арцаха, 21 июля, в 19:00, проведут в Ереване на площади Мясникяна митинг в защиту Арцаха, а также прав проживающих там армян. Прошу всех принять активное участие!
После многочисленных звонков вынужден также призвать "убивающих время" в ереванских ресторанах, годами кормящихся и непрерывно использующих государственные средства Арцаха «бизнесменов», которые обесценивают своим безразличием борьбу за защиту Арцаха, пересмотреть свое поведение и начать участвовать в усилиях наших соотечественников по защите Арцаха, безразличие равно предательству.