Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ևս միացել է Վերածննդի հրապարակում Արայիկ Հարությանի նստացույցին
Հուլիսի 17-ին՝ ժամը 23:00-ին, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը խմբակցությունների ղեկավարների և մշտական հանձնաժողովների նախագահների մասնակցությամբ շտապ խորհրդակցություն է հրավիրել:
Խորհրդարանի ղեկավարը հայտնել է, որ Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ միանում է Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մեկնարկած նստացույցին:
ԱԺ նախագահը նշել է, որ նստացույցը պայքարի ծայրահեղ միջոցներից է, բայց ոչ ամենածայրահեղը: «Արցախի ամբողջական պաշարումը օրեցօր հանգեցնում է վատթարագույն ծայրահեղության, ինչն անդառնալի հետևանքների պատճառ կդառնա»,- ասել է Արթուր Թովմասյանը:

Председатель Национального собрания Арцаха Артур Товмасян также присоединился к сидячей забастовке Араика Арутюняна на площади Возрождения.
17 июля в 23:00 спикер Национального Собрания Республики Арцах Артур Товмасян созвал экстренное совещание с участием лидеров фракций и председателей постоянных комиссий.
Глава парламента заявил, что присоединяется к сидячей забастовке, начатой ​​на площади Возрождения Степанакерта с участием президента республики Араика Арутюняна.
Спикер НС отметил, что сидячая забастовка является одним из крайних способов борьбы, но не самым крайним. «Полная осада Арцаха изо дня в день приводит к наихудшей крайности, которая вызовет необратимые последствия», — сказал Артур Товмасян.