Ադրբեջանական կողմը հրաձգային զենքից կրակ է բացել Ներքին Սզնեք համայնքում քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները  հուլիսի  15- ին  ժամը 10։00-ի սահմաններում  փորձել են Ասկերանի շրջանում իրականացնել  ամրաշինական աշխատանքներ, որոնք իբր թե խափանվել են ադրբեջանական կողմի գործողությունների արդյունքում, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
Այս կերպ  Ադրբեջանի Պն- ն փորձում է հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ. հուլիսի 15-ին Ժամը 09:50-ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը հրաձգային զենքից կրակ է բացել Ասկերանի շրջանի Ներքին Սզնեք համայնքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ:

The Azerbaijani side opened fire on civilians in Nerkin Sznek community
The Ministry of Defense of the Republic of Artsakh press service reported that the Ministry of Defense of Azerbaijan spread the message about the fact that on July 15, around 10:00, the Defense Forces tried to carry out fortification works in the Askeran region, which were allegedly disrupted as a result of the actions of the Azerbaijani side, is another misinformation.
In this way, the Azerbaijani Defense Ministry is trying to justify the fire of its units in the direction of civilians doing agricultural work. On July 15, around 09:50, the Azerbaijani side opened fire from a small-arms weapon toward civilians doing agricultural work in the Nerkin Sznek community of the Askerani district.