Ադրբեջանը վերականգնել է Լաչինի միջանցքով երթևեկության ԿԽՄԿ ավտոմեքենաների համար
Հուլիսի 14-ին Արցախի առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 11 բուժառու ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
8 բուժառուներ, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ ԿԽՄԿ մեքենաներով վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում ստացիոնար բուժում է ստանում 41 երեխա, 5-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 99  հիվանդ, 6 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 3-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

14 июля 11 пациентов ЗАО «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Арцаха вместе с сопровождающими были переведены в специализированные медицинские центры РА при посредничестве и сопровождении Международного комитета «Красного Креста».
8 пациентов, которые в свое время были направлены в Армению для лечения в рамках государственного заказа, вернулись в Арцах со своими сопровождающими на автомобилях МККК.
41 ребенок находится на стационарном лечении в медсанчасти "Аревик", 5 - в отделении неонатологии и реанимации.
На стационарном лечении в ЗАО «Республиканский медицинский центр» находятся 99 пациентов, 6 пациентов находятся в отделении реанимации, 3 из них в критическом состоянии.