Ադրբեջանական դիրքերից կրակել են Բերդաշենում աշխատանքներ կատարող բնակիչների ուղղությամբ
Կեսօրին Մարտունու շրջանում ադրբեջանական կողմը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը, հայտնում է Արցախի ՆԳՆ-ն։
«Հուլիսի 6-ին՝ ժամը 13:50-ին, ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ ժամը 12:15-ի սահմաններում, Մարտունի քաղաքի բնակիչներ` փականագործներ Բ.Ի.-ն, Ռ. Ա.-ն և էլեկտրոմանտյոր Ա.Ֆ.-ն, Բերդաշեն գյուղի վարչական տարածքում արտեզան ջրհորի նորոգման աշխատանքներ կատարելու ժամանակ, ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տրամաչափի զինատեսակներով կրակ են արձակել իրենց ուղղությամբ»,- ասված է հայտարարությունում։
Հրադադարի ռեժիմի խախտման պատճառով` դադարեցվել են նորոգման աշխատանքները: Հաղորդումը փոխանցվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։

Azerbaijani positions fired at residents working in Berdashen
In the afternoon, the Azerbaijani side violated the cease-fire regime in the Martuni region, reports the Ministry of Internal Affairs of Artsakh.
"On July 6, at 1:50 p.m., the Martuni regional police department received a report that around 12:15 p.m., residents of Martuni city, plumbers B.I., R.A. and electrician A.F. ", during the repair work of an artesan well in the administrative area of Berdashen village, Azerbaijani combat positions fired at them with rifles of different calibers," the statement said.
Due to the ceasefire regime violation, the repair works were stopped. The message was passed on to the Russian peacekeeping troops.