Արցախյան կողմը չի մերժել երրորդ երկրում անցկացվելիք Բաքու-Ստեփանակերտ հանդիպումը. ԱԳ նախարար
Արցախի ԱԳ նախարար Սերգեյ Ղազարյանը հայտարարել է, թե արցախյան կողմը չի մերժել երրորդ երկրում անցկացվելիք Բաքու-Ստեփանակերտ հանդիպումը։ Ըստ նրա, Արցախն ամենաշահագրգիռ կողմն է նման իրական երկխոսության մեջ։
Նա ասել է, թե երկխոսությունը կառուցողական լինելու համար պետք է  որոշ չափորոշիչների համապատասխանի, այդ իսկ պատճառով է, որ դեռ այդ հարցի հետ կապված քննարկումները շարունակվում են։
Ղազարյանը տեղեկացրել է, որ այս ընթացքում իրենք տարբեր երկրների ներկայացուցիչներից առաջարկներ են ստացել նման հանդիպումներ կազմակերպելու համար. «Ինչպես տեղյակ եք՝ փետրվարի 24-ին և մարտի 1-ին նմանատիպ հանդիպումներ են տեղի ունեցել ռուս խաղաղապահների միջնորդությամբ։ Այդ հանդիպումների ժամանակ քննարկվել են տեխնիկական բնույթի հարցեր, սակայն ադրբեջանական կողմը խեղաթյուրեց այդ հանդիպումների բովանդակությունը՝ նշելով, թե, իբրև, վերաինտեգրման շուրջ են եղել այդ խոսակցությունները, որին էլ հաջորդեց Ադրբեջանի ագրեսիան»։

The Artsakh side did not reject the Baku-Stepanakert match to be held in a third country; Minister of Foreign Affairs
Artsakh Foreign Minister Sergey Ghazaryan announced that the Artsakh side did not reject the Baku-Stepanakert meeting to be held in a third country. He believes Artsakh is the most interested party in such an honest dialogue.
He said that to be constructive; the dialogue must meet specific standards, which is why the discussions related to this issue are still ongoing.
Ghazaryan informed that during this time, they received proposals from representatives of different countries to organize such meetings, "As you know, similar meetings took place on February 24 and March 1 with the mediation of Russian peacekeepers. During those meetings, issues of a technical nature were discussed. Still, the Azerbaijani side distorted the content of those meetings, stating that the talks were about reintegration, which was followed by Azerbaijan's aggression."