Ադրբեջանի ԶՈւ-ն Մարտակերտի շրջանի ուղղությամբ կիրառել է ականանետ
Հունիսի 27-ի ժամը 19:40-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն Մարտակերտի շրջանի ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով նաև ականանետ։ Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ-ն։
Նշվում է, որ հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
«Հրադադարի խախտումից հետո Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 27֊ի ժամը 20։05-ի սահմաններում նույն վերը նշված ուղղությամբ կրակ են բացել Մարտակերտի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով իբր հրազենային վիրավորում է ստացել ադրբեջանցի զինծառայողը, չի համապատասխանում իրականությանը։
Հարկ է նշել, որ Ադրբեջանի ԶՈւ֊ն հրադադարը հերթական անգամ խախտում է այն հատվածում, որտեղ հունիսի 22-ին հրազենային վիրավորում է ստացել Արցախի ՊԲ պայմանագրային զինծառայող Մհեր Կամոյի Հակոբյանը»,- ասված է հայտարարությունում։

The Armed Forces of Azerbaijan used mortars in the direction of Martakert region
On June 27, around 7:40 p.m., the Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire in the direction of the Martakert region by also using a mortar. The Ministry of Defense of Artsakh let me know about this.
It is noted that the ceasefire violation was reported to the command of the Russian peacekeeping troops.
"After the ceasefire violation, the message spread by the Ministry of Defense of Azerbaijan about the fact that on June 27, around 20:05, the Defense Forces units opened fire in the same direction as mentioned above, in the order of the Azerbaijani positions located in the occupied territories of Martakert region, as a result of which an Azerbaijani man allegedly received a gunshot wound. serviceman does not correspond to reality.
It should be noted that Azerbaijan's Armed Forces are again violating the ceasefire in the area where Mher Kamoi Hakobyan, a contract serviceman of the Artsakh Armed Forces, received a gunshot wound on June 22," the statement said.