Ադրբեջանական ԶՈՒ-ն կրակել է Արցախում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնողների ուղղությամբ
Արցախի ՆԳՆ-ից հայտնում են, որ Ադրբեջանական մարտական դիրքից կրակել են գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացու ուղղությամբ։
Հունիսի 25-ին ժամը 16:00-ի սահմաններում, Մարտունու շրջանի Մյուրիշեն գյուղի 22-ամյա բնակիչ Միքայել Մեժլումյանը, Մյուրիշենից Ավդուռ տանող ավտոճանապարհի ձախակողմյան հատվածի դաշտավայրում տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր զինատեսակներով կրակել են իր ուղղությամբ:
Կրակոցների հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները: Հաղորդումը փոխանցվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին:

Вооруженные силы Азербайджана обстреляли гражданина, выполнявшего сельскохозяйственные работы в Арцахе
МВД Арцаха сообщает, что с азербайджанской боевой позиции был обстрелян гражданин, выполнявший сельскохозяйственные работы.
25 июня, около 16:00, Микаел Межлумян, 22-летний житель села Муришен Мартунинского района, во время выполнения сельскохозяйственных работ с трактором в поле на левой стороне автодороги Мюришен-Авдур , был обстрелян из различного стрелкового оружия с прилегающих азербайджанских боевых позиций.
В результате стрельбы сельскохозяйственные работы были остановлены. Сообщение было передано российским миротворческим силам.