Իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է. ԱՀ ՊՆ
Հունիսի 22-ի ժամը 12:50-ից ժամը 22։45- ն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման Ասկերանի, Մարտունու և Մարտակերտի շրջանների ուղղությամբ խախտել է հրադադարը կիրառելով հրաձգային զենք։
Ինչպես հաղորդել ենք նախորդիվ հրադադարի խախտման հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող Մհեր Կամոյի Հակոբյանը։
ՊԲ կողմից իբրև թե իրականացվող ինժեներական աշխատանքները խափանելու մասին հերթական կեղծ հաղորդագրությունը տարածելուց հետո ադրբեջանական կողմը հունիսի 22-ի ժամը 13։40-ից ժամը 14։20-ն ընկած ժամանակահատվածում Ճարտար համայնքի հատվածում հրաձգային զենքից կրակ է բացել գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող տրակտորի ուղղությամբ։

The situation on the contact line is relatively stable; Defense Ministry of Artsakh
From 12:50 to 22:45 on June 22, the Armed Forces of Azerbaijan violated the ceasefire in the direction of the Askeran, Martuni, and Martakert regions of contact by using small arms.
As we reported earlier, due to the ceasefire violation, the contract soldier of the Armed Forces, Mher Kamoi Hakobyan, received a gunshot wound.
After spreading another false message about the disruption of the engineering works allegedly carried out by the Defense Ministry, the Azeribaijaniside opened fire from a rifle at a tractor carrying out agricultural works in the Chartar community between 1:40 p.m. and 2:20 p.m. on June 22.