Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները հեռախոսազանգերի միջոցով փորձում են քաղաքացիներից տեղեկություններ կորզել
Վերջին ժամանակահատվածում Ադրբեջանի հատուկ ծառայություններն իրականացնում են հեռախոսազանգեր Արցախի Հանրապետության հեռախոսահամարների բաժանորդներին և ներկայանալով որպես «Գելլափ» և այլ հայտնի սոցիոլոգիական ուսումնասիրություններ իրականացնող ու հարցումներ կատարող կազմակերպության, կամ Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության աշխատակիցներ, հարցադրումներ են կատարում Արցախի արտաքին և ներքին քաղաքական կյանքի, սոցիալ-տնտեսական վիճակի, տիրող ընդհանուր իրավիճակի և տրամադրվածությունների վերաբերյալ՝ այդպիսով փորձելով կորզել իրենց անհրաժեշտ տեղեկությունները:
«Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգությունը կոչ է անում նման հեռախոսազանգեր ստանալու դեպքում չպատասխանել տրվող հարցերին, քանզի նրանց կողմից հավաքագրվող տեղեկություններն օգտագործվում են ի վնաս Արցախի Հանրապետության: Կասկածելի բնույթի զանգեր ստանալու դեպքում անհապաղ դիմեք ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26»,- ասված է հայտարարությունում:

Azerbaijan's special services are trying to extract information from citizens through phone calls
Recently, the special services of Azerbaijan have been making phone calls to the subscribers of the phone numbers of the Republic of Artsakh and presenting themselves as employees of "Gallup" and other well-known sociological studies and polling organizations or the Ministry of Labor and Social Affairs of the Republic of Armenia, asking questions about the external and internal political life of Artsakh, social - about the economic situation, the prevailing general situation and attitudes, thus trying to extract the information they need.
"The national security of the Republic of Artsakh calls upon receiving such phone calls not to answer the questions because the information collected by them is used to the detriment of the Republic of Artsakh. If you receive calls of a suspicious nature, immediately contact the National Security Service of the Republic of Artsakh or call the hotline numbers: 047-94-41-26 and 41-26," the statement said.