Արցախի ՊԲ-ն հերքել է Մարտունու շրջանում ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակոցներ արձակելու լուրերը
Արցախի ՊԲ-ից հայտնում են. «Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 15-ին ժամը 08։45-ի սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
Ադրբեջանի ՊՆ-ն, փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձսնց ուղղությամբ, կրկին խեղաթյուրում է իրականությունը, հերթական անգամ հայտարարելով Մարտունու շրջանում իբրև թե իրականացվող ինժեներական աշխատանքները խափանելու մասին։
Ինչպես արդեն հաղորդել ենք նախորդիվ` հունիսի 14-ին Ժամը 09:15-11:14-ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը հրաձգային զենքից կրակ է բացել Մարտունու շրջանի Մաճկալաշեն և Ճարտար համայնքներում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ»:

The Armed Forces of Artsakh denied the rumors of shooting at Azerbaijani positions in the Martuni region
The Defence Forces of Artsakh reported: "The message spread by the Ministry of Defense of Azerbaijan about the fact that on June 15, around 08:45 hours, the units of the Defense Forces opened fire in the direction of the Azerbaijani positions located in the occupied territories of the Martun region of the Republic of Artsakh, is another misinformation.
The Ministry of Defense of Azerbaijan, trying to justify the fire of its units in the direction of civilians performing agricultural works, again distorts the reality, once again announcing the disruption of the engineering works in the Martuni region.
As we have already reported, on June 14, between 09:15 and 11:14, the Azerbaijani side opened fire from a small-arms weapon toward civilians doing agricultural work in Machkalashen and Charter communities of the Martuni region."