Ադրբեջանական ԶՈՒ-ն կրակել է Արցախում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարողների ուղղությամբ
Արցախի ՆԳՆ-ից հայտնում են, որ երեկ` հունիսի 14-ին ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ։
Մասնավորապես, հունիսի 14-ին ժամը 10:00-ին, ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի Կարմիր Շուկայի բաժանմունքի պետ Ն. Դադասյանը զեկուցագիր է ներկայացրել, որ նույն օրը ժամը 08:50-ի սահմաններում, Սոս գյուղի բնակիչ Սասուն Հովսեփյանը (ծնված 1979թ.) նույն գյուղի վարչական տարածքի «Խազազին տակ» կոչվող տեղամասի խաղողայգիներում տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, ադրբեջանական մարտական դիրքից տարբեր տեսակի հրաձգային զինատեսակներով անկանոն կրակ են արձակել իր ուղղությամբ։
Կրակոցների հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները: Հաղորդագրությունը փոխանցվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։

The Azerbaijani Armed Forces fired in the direction of agricultural workers in Artsakh
The Ministry of Internal Affairs of Artsakh reports that yesterday, June 14, Azeri military positions fired at civilians doing agricultural work.
In particular, at 10:00 on June 14, N. Dadasyan, the head of the Red Market Department of the Martuni Regional Police Department, submitted a report that on the same day at around 08:50, Sasun Hovsepyan, a resident of the village of Sos (born in 1979), visited the administrative office of the same town. While carrying out agricultural work with a tractor in the vineyards of the area called "Under Khazazin" in the area, irregular fire was fired in his direction with different types of rifle weapons from the Azerbaijani combat position.
As a result of the shooting, agricultural work was stopped. The message was forwarded to the Russian peacekeeping troops.