Քննարկում՝ Ամերիկայի հայ իրավաբանական միության ներկայացուցիչների հետ
Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը և ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանն առցանց քննարկում են ունեցել Ամերիկայի հայ իրավաբանական միության (Armenian Bar Association) ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել են Ադրբեջանի կողմից իրականացվող հանցագործությունների հետևանքով Արցախում և Հայաստանի սահմանային բնակավայրերում մարդու իրավունքների խախտումների վերաբերյալ ՄԻՊ հաստատությունների կողմից տարվող փաստահավաք աշխատանքները, ինչպես նաև տեղեկություններ՝ շարունակվող շրջափակման պայմաններում Արցախում ստեղծված հումանիտար ծանր պայմանների և առկա խնդիրների վերաբերյալ միջազգային հարթակներում տարվող աշխատանքների վերաբերյալ։
Ամերիկայի հայ իրավաբանական միության ներկայացուցիչները իրենց հերթին ներկայացրել են Միության կողմից տարվող աշխատանքները, որոնք ուղղված են Հայաստանում և Արցախում մարդու իրավունքների խախտումների վերաբերյալ միջազգային իրազեկվածության բարձրացմանն ու միջազգային ներգրավվածության ապահովմանը։
Փոխադարձ շեշտվել է մարդու իրավունքների պաշտպանության իրավական գործիքակազմերի կիրառման և այդ հարցում արդյունավետ փոխգործակցության շարունակականության ապահովման անհրաժեշտությունը։

Discussion with representatives of the Armenian Law Society of America
Artsakh human rights defender Gegham Stepanyan and RA human rights defender Anahit Manasyan online discussed with representatives of the Armenian Bar Association of America.
During the meeting, the fact-finding activities carried out by human rights institutions regarding human rights violations in Artsakh and border settlements in Armenia due to crimes committed by Azerbaijan were presented, as well as information on the work being done on the international platforms regarding the humanitarian conditions created in Artsakh under the ongoing blockade and the existing problems were presented.
The representatives of the Armenian Law Society of America, in their turn, presented the works carried out by the Union, which are aimed at raising international awareness of human rights violations in Armenia and Artsakh and ensuring international involvement.
The need to use legal instruments for the protection of human rights and to ensure the continuity of effective interaction in this matter was mutually emphasized.