Ադրբեջանը հերթական սադրանքի համար տեղեկատվական հող է նախապատրաստում. ԱՀ ՊԲ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները  հունիսի  4-ի՝ ժամը 04։20-ից ժամը 13։55-ն ընկած ժամանակահատվածում սահմաններում կրակ են բացել  Արցախի Հանրապետության  Շուշիի և Ասկերանի շրջանների օկուպացված տարածքներում  տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ,  հերթական ապատեղեկատվությունն է։
Ադրբեջանի Պն-ն, հերթական անգամ հայտարարելով Շուշիի  ուղղությամբ իբրև թե իրականացվող  ինժեներական աշխատանքները խափանելու մասին, կրկին   խեղաթյուրում է  իրականությունը`  փորձելով հիմնավորել նույն հատվածում իր ստորաբաժանումների կողից հրադարի խախտման այսօր արձանագրված դեպքը։
Ամենօրյա ապատեղեկատվության տարածմամբ, Ադրբեջանը հերթական սադրանքի համար տեղեկատվական հող է նախապատրաստում:

Сообщение минобороны Азербайджана о том, что подразделения Армии обороны сегодня с 04:20 до 13:55 вели огонь по азербайджанским позициям, расположенным на оккупированных территориях Шушинского и Аскеранского районов является очередной дезинформацией.
Минобороны Азербайджана, в очередной раз заявляя о якобы срыве инженерных работ в направлении Шуши, вновь искажает реальность, пытаясь обосновать зафиксированный сегодня случай нарушения перемирия со стороны своих же подразделений на том же участке.
С ежедневным распространением дезинформации Азербайджан готовит информационную почву для очередной провокации.