Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ տնօրենների խորհրդի նախագահին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ տնօրենների խորհրդի նախագահ, «Գազպրոմ» ՀԲԸ վարչության նախագահի տեղակալ Վիտալի Մարկելովին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ վարչության նորանշանակ նախագահ-գլխավոր տնօրեն Աշոտ Հակոբյանը:
Հանդիպման սկզբում Վիտալի Մարկելովը ներկայացրել է փոխվարչապետին «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Վարչության նորանշանակ նախագահին: Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մաղթել է վերջինիս արդյունավետ աշխատանք՝ նշելով, որ Կառավարությունը բարձր է գնահատում «Գազպրոմ» ընկերության հետ համագործակցությունը և կարևորում ընկերության կողմից Հայաստանում իրականացվող ներդրումային ծրագրերը:
Զրուցակիցները քննարկել են էներգետիկ ոլորտում Կառավարության կողմից նախատեսված բարեփոխումները, մտքեր փոխանակել հետագա համագործակցության շուրջ:

Вице-премьер Мгер Григорян принял Председателя Совета директоров ЗАО "Газпром Армения"
Вице-премьер Мгер Григорян принял Председателя Совета директоров ЗАО «Газпром Армения», заместителя Председателя Правления ОАО «Газпром» Виталия Маркелова. На встрече присутствовал также новоназначенный председатель-генеральный директор правления ЗАО "Газпром Армения" Ашот Акопян.
В начале встречи Виталий Маркелов представил вице-премьеру новоназначенного председателя правления ЗАО «Газпром Армения». Вице-премьер Мгер Григорян пожелал последнему плодотворной работы, отметив, что правительство высоко ценит сотрудничество с компанией «Газпром» и придает особое значение инвестиционным проектам, реализуемым компанией в Армении.
Собеседники обсудили планируемые Правительством реформы в сфере энергетики, обменялись мнениями о дальнейшем сотрудничестве.