Ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային զինատեսակներով կրակ է արձակվել տրակտորի ուղղությամբ. Արցախի ՆԳՆ
Ապրիլի 28-ին ժամը 12:15-ին, ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում  Նախիջևանիկի համայնքի ղեկավար Սևակ Պետրոսյանից հաղորդում է ստացվել, որ նշված գյուղի վարչական տարածքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հակառակորդի մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տրամաչափի զինատեսակներով կրակել են քաղաքացու ուղղությամբ:
Դեպքի վայր մեկնած տեղամասայի տեսուչը պարզել է, որ նույն օրը ժամը 11:05-ի սահմաններում` Ասկերան քաղաքի բնակիչ Արթուր Ռամազյանը  «Բելառուս 82» մակնիշի տրակտորով, նշված տարածքում գտնվող նռան այգում, գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից` հրաձգային զինատեսակներով կրակ է արձակվել տրակտորի ուղղությամբ։ Վերջինս գյուղատնտեսական աշխատանքները դադարեցրել է։ Հաղորդումը փոխանցվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։

С азербайджанских боевых позиций был открыт огонь из разнокалиберного стрелкового оружия по трактору. МВД Арцаха
28 апреля в 12:15 в Аскеранское РОВД поступило сообщение главы общины Нахичеваник Севака Петросяна о том, что при проведении сельскохозяйственных работ в административном районе указанного села с боевых позиций противника был открыт огонь из разнокалиберного стрелкового оружия по гражданину.
Выехавший на место участковый инспектор установил, что в тот же день около 11:05 житель города Аскерана Артур Рамазян на тракторе «Беларусь 82» выполнял сельскохозяйственные работы в гранатовом саду в указанном районе и по трактору гражданина был открыт огонь из разнокалиберного стрелкового оружия с боевых позиций противника. Сельскохозяйственные работы были прекращены, об инциденте сообщено российским миротворческим силам.