Արցախի ԱԳ նախարարը հանդիպել է Ֆրանսիայի Սենատի պատվիրակության հետ
Արցախի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանն ապրիլի 24-ին հանդիպել է Ֆրանսիայի Սենատում մեծամասնություն կազմող «Հանրապետականներ» խմբակցության ղեկավար, Սենատի՝ Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ միջազգային իրազեկման խմբի նախագահ Բրունո Ռըտայոյի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Քննարկվել է Ադրբեջանի կողմից արդեն 134 օր շարունակվող Արցախի շրջափակման հետևանքով ստեղծված հումանիտար իրավիճակը:
Անդրադարձ է կատարվել 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի հայտարարության դրույթների կոպտագույն խախտումներին, մասնավորապես, նախօրեին՝ ապրիլի 23-ին, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքում անցակետի ապօրինի տեղադրմանը և ստեղծված պայմաններում միջազգային հանրության հրատապ արձագանքի անհրաժեշտությանը։

The Minister of Foreign Affairs of Artsakh met with the delegation of the French Senate
On April 24, Minister of Foreign Affairs of Artsakh Sergey Ghazaryan met with the delegation headed by Bruno Ratayo, the head of the "Republicans" faction, the majority in the French Senate, and the chairman of the Senate's international awareness group on Nagorno Karabakh.
The humanitarian situation created due to Azerbaijan's 134-day siege of Artsakh was discussed.
Reference was made to the gross violations of the provisions of the statement of November 9, 2020, in particular, yesterday, April 23, the illegal installation of a checkpoint by Azerbaijan in the Lachin Corridor, and the need for an urgent response of the international community under the existing conditions.