Արցախի ՆԳՆ-ն՝ Արցախ ռազմամթերք տեղափոխելու վերաբերյալ Ադրբեջանի ապատեղեկատվության մասին
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն այսօր` ապրիլի 21-ին, հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել այն մասին, թե իբր ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ Հայաստանից Արցախ ռազմամթերք է տեղափոխվել։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ՆԳՆ ոստիկանությունը։
Նշված տեղաշարժը հումանիտար նպատակներով ներքին բեռնափոխադրման դեպք է, ընդ որում՝ նկարահանված ավելի վաղ ժամանակահատվածում: Ավելին, նրանց կողմից հրապարակված տեսանյութում երևում է ջրատար մեքենա, որով, հաստատ, հնարավոր չէ զենք տեղափոխել:
Այսպիսով, հումանիտար բեռների փոխադրումները և ներքին տեղաշարժերն Ադրբեջանը, մոլորեցնելով միջազգային հանրությանը, ներկայացնում է իբրև թե ռազմական տեխնիկայի ու զինամթերքի տեղափոխում: Մյուս կողմից, գրեթե ամեն օր խախտելով հրադադարի պահպանման ռեժիմը, ադրբեջանական զինված ուժերը կրակ են բացում անգամ Արցախի քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ՝ դադարեցնելով գյուղատնտեսական աշխատանքները։
ՆԳ նախարարությունը ևս մեկ անգամ իրազեկում է, որ Հայաստանից դեպի Արցախ միջպետական միակ ճանապարհը 2022 թվականի դեկտեմբերի 12-ից փակ է  Ադրբեջանի կողմից։ Այդ ճանապարհով ռուս խաղաղապահների և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի կողմից իրականացվում է մարդկանց և բեռների խիստ սահմանափակ տեղաշարժ՝ բացառապես հումանիտար նպատակներով:

The Ministry of Internal Affairs of Artsakh about Azerbaijan's misinformation regarding the transfer of military equipment to Artsakh
The Artsakh Ministry of Internal Affairs police reported today, April 21, that the Azerbaijani Ministry of Defense spread another lie about military equipment allegedly being transported from Armenia to Artsakh accompanied by Russian peacekeepers.
The said movement is a case of internal cargo transportation for humanitarian purposes. Moreover, it was filmed earlier. Moreover, in the video they published, a water truck can be seen, with which it is impossible to carry weapons.
Thus, misleading the international community, Azerbaijan represents the transportation of humanitarian goods and internal movements as the transportation of military equipment and ammunition. On the other hand, violating the cease-fire regime almost every day, the Azerbaijani armed forces open fire even in the direction of the civilians of Artsakh, stopping agricultural work.
The Ministry of Internal Affairs once again informs that the only interstate road from Armenia to Artsakh is closed by Azerbaijan from December 12, 2022. Russian peacekeepers and the International Committee of the Red Cross carry out the limited movement of people and goods on this road exclusively for humanitarian purposes.