Ադրբեջանը կրակել է դաշտավայրում աշխատող Բերդաշենի բնակչի ուղղությամբ. ԱՀ ՆԳՆ
Մարտի 30-ին ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ այսօր ժամը 10:35-ի սահմաններում, Մարտունու շրջանի Բերդաշեն համայնքի 29-ամյա բնակիչ Հայկ Զարգարյանը, գյուղի վարչական տարածքում իր կողմից շահագործվող «Բելառուս» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, ադրբեջանական բանակի ծառայողները հարակից մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տրամաչափի զինատեսակներով կրակ են բացել տրակտորի ուղղությամբ։
Գյուղատնտեսական աշխատանքները դադարեցվել են։ Դեպքի մասին տեղեկությունները փոխանցվել է ռուս խաղաղապահներին։

Azerbaijan fired at a resident of Berdashen working in the field. PC Ministry of Internal Affairs
On March 30, the Martuni regional police department reported that around 10:35 a.m. Hayk Zargaryan, a 29-year-old resident of Berdashen community of Martuni region, while carrying out agricultural work with his "Belarus" tractor in the administrative area of the village, was attacked by the Azerbaijani army. the officers opened fire at the tractor with rifles of different calibers from nearby combat positions.
Agricultural works have been stopped. The information about the incident was passed on to the Russian peacekeepers.