Ադրբեջանը կրակ է բացել գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ. Արցախի ՆԳՆ
Արցախի ՆԳՆ-ն տեղեկացնում է, որ մարտի 22-ին ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի հերթապահ մասում հաղորդում է ստացվել, որ առավոտյան ժամը 09:30-ի սահմաններում,  Ճարտար քաղաքի բնակիչներ՝ Հ. Հարությունյանը, Ա. Ղահրամանյանը, Մ.Ջիվանյանը, Գ.Ղուկասյանը, Կ.Դավթյանը, Ա.Ադամյանը և Դ.Դավթյանը, Ճարտար քաղաքի վարչական տարածքում գտնվող «Կլազին ձոր» կոչվող տեղամասում գտնվող խաղողայգիներում գյուղատնտեսական  աշխատանքներ կատարելիս, հայտնվել են ադրբեջանական զինուժի կողմից արձակված կրակի թիրախում:
Խաղողայգիներին հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից, քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ հրաձգային տարբեր զինատեսակներով անկանոն կրակ է բացվել, ինչի հետևանքով դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները: Տեղեկությունը փոխանցվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին:

The Ministry of Internal Affairs of Artsakh informs that on March 22, the duty unit of the Martuni police department received a report that around 09:30 in the morning, residents of the city of Chhartar, H. Harutyunyan, A. Ghahramanyan, M. Jivanyan, G. Ghukasyan, K. Davtyan, A. Adamy and D. Davtyan, while doing agricultural work in the vineyards in the area called "Klazin Dzor" in the administrative area of Charter city, were targeted by the fire fired by the Azerbaijani army.
From the Azerbaijani combat positions adjacent to the orchards, the irregular fire was opened with various firearms at civilians, as a result of which the agricultural works were stopped. The information was passed on to the Russian peacekeeping troops.