Արցախում թմրաշրջանառության դեմ ուժեղացված հսկողություն
ՆԳՆ ոստիկանությունը ապօրինի թմրաշրջանառության դեմ պայքարի շրջանակներում, հանրապետության տարածքում իրականացնում է ամենօրյա ուժեղացված ծառայություն։
Մարտի 17-ին ոստիկանության քրեական հետախուզության վարչության և Շուշիի շրջանային բաժնի ծառայողները` ստացված տեղեկությունները համատեղ իրացնելիս,  թմրամիջոցներ ապօրինի պահելու կասկածանքով, բերման են ենթարկել Ստեփանակերտ քաղաքի 44-ամյա բնակիչ Ա.Հ.-ին։
Անձնական խուզարկությամբ վերջինիս բաճկոնի գրպաններում և ձեռքին գտնվող պայուսակում թվով 6 փաթեթի մեջ հայտնաբերվել է ընդհանուր 12.84 գրամ թմրամիջոցին նմանվող չորացված և մանրացված բուսական զանգված և 1 հատ կաթուցիչ շականակագույն նստվածքով։
Ստուգմամբ զբաղվում է Քրեական հետախուզության վարչությունը։
Վարչությունը միաժամանակ հորդորում է, զերծ մնալ ապօրինի թմրաշրջանառությանն առնչվող հակաօրինական արարքներից՝ հակառակ դեպքում կենթարվեք  քրեական պատասխանատվության։

Усилен контроль над незаконным оборотом наркотиков в Арцахе
В рамках борьбы с незаконным оборотом наркотиков полиция МВД осуществляет ежедневную усиленную службу на территории республики.
17 марта сотрудники отдела уголовного розыска полиции и Шушинского райотдела, совместно внедряя полученную информацию, по подозрению в незаконном хранении наркотиков задержали 44-летнего жителя города Степанакерта А.Х.
При личном досмотре в карманах куртки последнего и в сумке, находящейся в руке было обнаружено 12,84 г наркоподобной высушенной и измельченной травяной массы и 1 капельница с коричневым осадком.
Расследованием занимается Департамент уголовного розыска.
При этом ведомство призывает воздерживаться от противоправных действий, связанных с незаконным оборотом наркотиков, в противном случае вам грозит уголовная ответственность