Ադրբեջանական ԶՈՒ-ն կրակել է Արցախում խաղողի այգիներում աշխատողների վրա
Արցախի ՆԳ նախարարությունից հայտնում են, որ մարտի 15-ին ժամը 11-ի սահմաններում, ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի հերթապահ մասում հաղորդում է ստացվել, որ Ամարասի հովտի «Խազազին տակ» կոչվող տեղանքի հարակից խաղողի այգիներում 3 քաղաքացի էտման աշխատանքներ կատարելիս հայտնվել են հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային զինատեսակներով արձակվող անկանոն կրակոցների տակ։
Կրակոցների հետևանքով դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները։ Դեպքի մասին տեղեկությունները փոխանցվել են ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։

Azerbaijani armed forces shot workers in vineyards in Artsakh
The Artsakh Ministry of Internal Affairs informs that on March 15, around 11:00 a.m., a report was received at the duty part of the Martuni police district department that three civilians appeared from neighboring Azerbaijani combat positions while doing pruning work in the vineyards adjacent to the area called "Khazazin Tak" in the Amarasi valley, under irregular fire from small arms.
As a result of the shooting, agricultural work was stopped. The information about the incident was passed on to the Russian peacekeeping forces.