Դիվերսիոն խումբը դարանակալված է եղել. լուսանկարներ՝ դեպքի վայրից
Ինչպես հայտնել ենք արդեն, այսօր առավոտյան՝ ժամը 10։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի կողմից «Խայփալու» կոչվող տեղանքում ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենայի թիրախավորման հետևանքով զոհվել է ոստիկանության 3 և վիրավորվել մեկ ծառայող:
Ադրբեջանական կողմը կեղծ փաստեր է ներկայացնում՝ պնդելով, թե իբր ոստիկանական մեքենայով զենք էր տեղափոխվում Հայաստանից Արցախ: Այնինչ, իրականում ոչ միայն որևէ զենք չէր տեղափոխվում, այլև՝ ոստիկանության ծառայողները Ստեփանակերտից էին գնում դեպի ճանապարհին գտնվող իրենց հերթափոխի վայր:
Ադրբեջանական դիվերսիոն խումբը դարանակալել էր ճանապարհամերձ անտառապատ տարածքում և այնտեղից հարձակվել մեքենայի վրա:
Կից լուսանկարներում երևում է դեպքի վայրը և վնասված դատարկ մեքենան:
Անհրաժեշտ է ընդգծել, որ ոստիկանության ծառայողների և հարակից դիրքում գտնվող Պաշտպանության բանակի զինծառայողների ինքնապաշտպանական ու զսպիչ գործողությունների արդյունքում ադրբեջանական կողմը ևս ունեցել է զոհեր ու վիրավորներ՝ հետ շպրտվելով ելման դիրքեր:

Диверсионная группа выжидала в засаде. Фотографии с места происшествия
Как мы уже сообщали, сегодня утром около 10:00 3 сотрудника полиции погибли и один сотрудник был ранен в результате обстрела дежурной машины Паспортно-визового отдела полиции в районе под названием «Хайпалу» со стороны диверсионная группа ВС Азербайджана.
Азербайджанская сторона представляет ложные факты, утверждая, что якобы из Армении в Арцах перевозилось оружие на полицейской машине.
На самом деле не только не перевозилось какое-либо оружие, но сотрудники полиции ехали из Степанакерта к месту несения службы на дороге.
Азербайджанская диверсионная группа находилась в засаде в лесном массиве у дороги,  оттуда и атаковала автомобиль.
Необходимо подчеркнуть, что в результате самообороны и сдерживающих действий сотрудников полиции и военнослужащих Армии обороны на прилегающей позиции с азербайджанской стороны также были пострадавшие и раненые, отброшенные на исходные позиции.