Տեսանյութում հստակորեն երևում է ադրբեջանական զինծառայողների տեղաշարժը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել այսօր «Խայփալու» կոչվող տեղանքում ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն հարձակումը՝ Ստեփանակերտից  հերթափոխի ուղևորված ոստիկանական մեքենայի անձնակազմի վրա փորձելով հիմնավորել  կեղծ և սուտ այն թեզով, թե իբր ՀՀ-ից Արցախ զենքի տեղափոխում է կանխել։
Ներկայացնում ենք ադրբեջանական հարձակման տեսանյութը արդեն 84 օր շարունակ շրջափակման մեջ գտնվող Արցախի ոստիկանության անձնակազմի վրա, որտեղ հստակորեն երևում է մեքենայի շարժի ուղղությունը (Ստեփանակերտից դեպի հերթափոխի վայր`Շուշիի շրջան) և անառարկելիորեն ապացուցում է ադրբեջանական պաշտպանության նախարարության պնդման կեղծ լինելը:
Նախ, մեքենայում ոչ մի զենք չկար՝ բացի ոստիկանների ծառայողական զենքերից: Երկրորդ, չէր էլ կարող զենքի տեղափոխություն իրականացվել, քանի որ նրանք ոչ թե ՀՀ-ից, այլ Ստեփանակերտից էին շարժվում դեպի իրենց հերթափոխի վայր:
Տեսանյութում հստակորեն երևում է նաև ադրբեջանական զինծառայողների տեղաշարժը և այն դրվագը, թե ինչպես են մոտենում մեքենային, բացում դուռը և կրկին կրակում ու հետ փախչում:

The movement of Azerbaijani servicemen is clearly visible in the video
Today, the Ministry of Defense of Azerbaijan has spread another disinformation about the sabotage attack of the Azerbaijani armed forces in the area called "Khaipalu," trying to justify the false thesis it was preventing the transfer of weapons from Armenia to Artsakh.
We present the video of the Azerbaijani attack on the personnel of the Artsakh police, which has been under siege for 84 days, where the direction of the car is clearly visible (from Stepanakert to the place of shift - Shushi region) and irrefutably proves the falsity of the statement of the Ministry of Defense of Azerbaijan.
First, there were no weapons in the car other than police service weapons. Secondly, weapons could not be transported because they were not moving from RA but from Stepanakert to the place of their shift.
The video clearly shows the Azerbaijani service members' movement and how they approach the car, open the door, shoot again, and run away.