Արցախում 755 տնտեսվարող սուբյեկտ կասեցրել է իր գործունեությունը
Նշվում է, որ 9 հիվանդ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքներում, որոնցից 2-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում է։ Արդեն 318 երեխա ծնվել է շրջափակման մեջ: Արցախի բոլոր բուժհաստատություններում պլանային վիրահատությունների դադարեցման պատճառով մոտ 770 քաղաքացի զրկվել է վիրահատվելու միջոցով առողջական խնդիրների լուծման հնարավորությունից։
Մինչ այսօր Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել 144 հիվանդ՝ համապատասխան բուժում ստանալու համար։
755 տնտեսվարող սուբյեկտ (ընդհանուրի 17,7%-ը) շրջափակման պայմաններում աշխատելու անհնարինության պատճառով կասեցրել է իր գործունեությունը, իսկ մնացած տնտեսվարողները գործում են մասնակի ծավալով կամ պետական աջակցությամբ։
Ստեղծված տնտեսական բարդ իրավիճակի պատճառով նախնականորեն առնվազն 5,700 մարդ կորցրել է աշխատանքը և եկամտի աղբյուրը։

755 субъектов предпринимательства в Арцахе приостановили свою деятельность
Отмечается, что 9 пациентов находятся в отделениях реанимации, двое из них в критическом состоянии. В условиях блокады родилось уже 318 детей. Около 770 граждан лишились возможности решить свои проблемы со здоровьем хирургическим путем из-за приостановки плановых операций во всех медицинских учреждениях Арцаха.
На сегодняшний день 144 пациента были переведены из Арцаха в Армению при посредничестве и сопровождении Международного комитета Красного Креста для получения соответствующего лечения.
755 хозяйствующих субъектов (17,7% от общего числа) приостановили свою деятельность в связи с невозможностью работы в условиях блокады, а остальные хозяйствующие субъекты работают в частичном объеме или при государственной поддержке.
Из-за сложной экономической ситуации по меньшей мере 5700 человек потеряли работу и источник дохода.