7 բուժառու Հայաստանից վերադարձել է Արցախ
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ուռուցքային հիվանդություններով և շտապ վիրահատական միջամտություններ պահանջող ախտաբանությամբ 9 անձ այսօր՝ մարտի 3-ին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել է ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
7 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 1 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 8 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 2-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։
Մինչ այսօր «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ընդհանուր 144 հիվանդ։

7 patients returned to Artsakh from Armenia
Due to the blocking by Azerbaijan of the only road connecting Artsakh to Armenia, nine people with tumor diseases and pathologies requiring emergency surgical interventions were transferred from the "Republican Medical Center" CJSC of the Ministry of Health of the Republic of Artsakh today, March 3, with the mediation and accompaniment of the International Committee of the Red Cross—Medical centers.
Seven medical patients, referred to Armenia for treatment within the framework of the state order, returned to Artsakh with their companions.
One child is in the neonatal and intensive care unit in the "Arevik" medical team.
At "Republican Medical Center" CJSC, eight patients are in the intensive care unit, and 2 of them are in critical condition.
Until today, 144 patients have been transferred from Artsakh to Armenia with the mediation and accompaniment of the International Committee of the Red Cross.