9 անձ ԿԽՄԿ միջնորդությամբ Արցախից տեղափոխվել է Հայաստան
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ուռուցքային հիվանդություններով և շտապ վիրահատական միջամտություններ պահանջող ախտաբանությամբ 9 անձ այսօր՝ փետրվարի 24-ին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել է ՀՀ  մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
9 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 5 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքներում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 6 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 3-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում է։
Մինչ այսօր «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ընդհանուր 122 հիվանդ։

9 Person with mediation of the ICRC has moved from Artsakh to Armenia
Due to the blocking of the only road connecting Artsakh to Armenia by Azerbaijan, 9 people with tumor diseases and pathologies requiring emergency surgical interventions from the "Republican Medical Center" CJSC of the Ministry of Health of the Republic of Armenia were transferred today, February 24, with the mediation and accompaniment of the International Committee of the "Red Cross" to Armenia—medical centers.
9 patients, within the framework of the state order, have been sent to Armenia for treatment and have returned to Artsakh with the escorts.
5 children in "Arevik" medical units are in the newborn and resuscitation departments.
6 medical ones in "Republican Medical Center" CJSC are in the intensive care unit, 3 of which are in challenging condition.
Until now, under the mediation of the "Red Cross" International Committee, 122 patients from Artsakh have moved to Armenia.