«Պատասխանատվության եմ ենթարկելու բոլորին». Սամվել Բաբայան
ԼՂՀ ՊԲ նախկին հրամանատար, «Միասնական հայրենիք» կուսակցության նախագահ Սամվել Բաբայանը հայտարարություն է տարածել՝ անդրադառնալով ԼՂ-ում իր գտնվելուն։
«Իմ՝ Արցախ գալը ոռնոց է բարձրացրել, թե՝ եկել է Արցախը հանձնի Ադրբեջանին, իսկ նախկին և ներկա ղեկավարությանը, որպես ռազմական հանցագործներ, Բաքվին։
Նախ իմ՝ Արցախում «հայտնվելու» մասին․ ես և իմ ընտանիքը գրանցված ենք և ապրում ենք Արցախում, իսկ թե որտեղ եմ ես գիշերը քնում, իմ անձնական գործն է։ Այդ մասին հաշվետու կլինեի, եթե պաշտոն զբաղեցնեի Արցախում։ Շրջափակման պայմաններում իմ Արցախ գալ-գնալը դեղին մամուլի նյութ սարքելը շատ անհետաքրքիր զբաղմունք է։
Լավ է, որ ինքնախոստովանական ցուցմունքներ եք տալիս, այն էլ՝ գրանտակեր լակոտ-լուկուտների, Արցախից վախեցած-փախածների բերանով։ Դա խոսում է այն մասին, թե ինչքան հանցագործություն եք կատարել 20 տարվա մեջ, որ պատրաստ եք Արցախի ժողովրդից գողացված փողերով լրատվականներ առնել, փողեր ու ջանքեր թափել, միայն թե՝ Բաբայանը չգա։
Եթե իմ գաղափարների և առաջարկությունների շուրջ բովանդակային քննարկում կարող եք պատվիրել, անգամ կարող եմ բանավիճել, որպեսզի ժողովրդին ցույց տամ ձեր մտքի դատարկությունը։ Իսկ հայրենասիրություն խաղալով մոլորեցնելը այլևս չի ստացվում․ երբ խաբում էիք, թե տարածաշրջանում ամենաուժեղ բանակը մերն է, բայց բյուջեն ուղղում ձեր անձնական գրպանները, երբ զորահանդես էիք կազմակերպում ոչ թե հասարակությանը հաշվետու լինելու, այլ նկարվելու համար, ժողովուրդը վերջնականապես համոզվել է 2020 թվականին։
Մի անգամ ասել եմ, հիմա էլ կրկնում եմ՝ Արցախ-Հայաստանի հանացագործ խունտան պատրաստ է Արցախը հանձնել թուրքին, միայն թե Սամվել Բաբայանը չգա իշխանության։
Այն, ինչ տեսնում ենք մամուլում, ցույց է տալիս Արցախն այս վիճակին հասցրած ազգի դավաճանների վախի չափը։ Ոռնացողներն ու նրանց քաղաքական հովանավորները լավ գիտեն, որ երբ պատասխանատվություն ստանձնեմ, բոլորը պատասխան են տալու՝ Արցախը թալանելու, Արցախի ժողովրդին սնանկացնելու, Արցախը կործանելու համար։
Այոˊ, պատասխանատվության եմ ենթարկելու բոլորին, բայց խոստանում եմ՝ Բաքվին չեմ հանձնելու։ Ձեր դատաստանը հայ ժողովուրդն է անելու՝ Արցախում, որտեղ թաղված է ձեր հանցագործությունների ֆունդամենտը»,- նշված է հայտարարության մեջ։

"I will be responsible for everyone," Samvel Babayan
Former Commander of the NKR Defense Army, and Chairman of the United Homeland Party, Samvel Babayan, issued a statement referring to the Nagorno-Karabakh conflict.
"My coming to Artsakh has raised how to take over Artsakh to Azerbaijan, and the former and current leadership as military criminals to Baku.
First of all, my "appearance" in Artsakh; My family and I are registered and live in Artsakh, and where I sleep at night is my business. I would be accountable for it if I held a position in Artsakh. Under the blockade, my arrival in Artsakh is a very uninteresting occupation.
It is good that you give confessed testimonies through the mouths of the grant-leaved puppies who fled from Artsakh. It speaks about how much you have committed a crime in 20 years and that you are ready to buy media outlets with money stolen from the people of Artsakh, wasting money and effort only for Babayan not to return.
If you can order a content discussion on my ideas and suggestions, I can even debate showing the people emptiness of your mind. And by playing patriotism, you are no longer deceiving that the strongest army in the region is our pockets; when you organize a military parade, not to be accountable, but to be photographed, the people were finally convinced in 2020.
I once said, and now I repeat, Artsakh-Armenia's criminal junta is ready to hand over Artsakh to the Turks for Samvel Babayan not to come to power.
What we see in the press shows the extent of the fear of the traitors of the nation's traitors in this state. The whiners and their political patrons know well that when I take responsibility, everyone will answer for looting Artsakh, bankrupting the people of Artsakh, and destroying Artsakh.
Yes, I will be responsible for everyone, but I promise I will not hand over Baku. "Your judgment will make the Armenian people, in Artsakh, where the fundamental of your crimes is buried," the statement said.