Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները շփման գծի հյուսիսային և արևելյան ուղղություններով խախտել են հրադադարը. Արցախի ՊԲ
22 Փետրվարի, 13:48
Փետրվարի 21-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները շփման գծի հյուսիսային և արևելյան ուղղություններով խախտել են հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի պաշտպանության նախարարությունից:
Հայկական կողմից տուժածներ չկան։
Ներկայումս իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է։
Միևնուն ժամանակ Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները փետրվարի 21-ի ժամը 20։45-ից փետրվարի 22-ի ժամը 01։20-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի, Մարտունու և Քարվաճառի շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։

The units of the Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire in the northern and eastern directions of the contact line; Defense Ministry of Artsakh
The Ministry of Defense of Artsakh reported that on February 21, the units of the Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire in the northern and eastern directions of the contact line by using small arms.
Currently, the situation on the contact line is relatively stable.
At the same time, the message spread by the Ministry of Defense of Azerbaijan that allegedly the Defense Units opened fire between 20:45 on February 21 and 01:20 on February 22. in the direction of the positions is another disinformation.