8 անձ ԿԽՄԿ միջնորդությամբ Արցախից տեղափոխվել է Հայաստան. ԱՀ ԱՆ
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ուռուցքային հիվանդություններով և շտապ վիրահատական միջամտություններ պահանջող ախտաբանությամբ 8 անձ այսօր՝ փետրվարի 21-ին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել է ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
5 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 5 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքներում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 7 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 3-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում է։
Մինչ այսօր «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ընդհանուր 113 հիվանդ։

8 people were transferred from Artsakh to Armenia through the mediation of ICRC; State Ministry of Health
Due to the blocking by Azerbaijan of the only road connecting Artsakh to Armenia, eight people with tumor diseases and pathology requiring emergency surgical interventions from the "Republican Medical Center" CJSC of the Ministry of Health of the Republic of Armenia were transferred today, February 21, with the mediation and accompaniment of the International Committee of the Red Cross—medical centers.
Five medical patients referred to Armenia for treatment within the framework of the state order returned to Artsakh with their companions.
Five children are in the neonatal and intensive care units in the "Arevik" medical unit.
At "Republican Medical Center" CJSC, seven patients are in the intensive care unit, and 3 of them are in critical condition.
Until today, 113 patients have been transferred from Artsakh to Armenia with the mediation and accompaniment of the International Committee of the Red Cross.