Սինանյանը Սանկտ Պետերբուրգում ներկայացրել է Արցախի ներկա իրավիճակը
Սփյուռքի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Ռուսաստանի Դաշնություն իր աշխատանքային այցի շրջանակներում այցելել է Սանկտ Պետերբուրգի հայկական տարածաշրջանային երիտասարդական ասոցիացիայի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «Ոչ՛ ցեղասպանությանը» ցուցահանդեսին։ Ներկա էին նաև Սանկտ Պետերբուրգում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոսի պաշտոնակատար Մարիա Բաբայանը և Սանկտ Պետերբուրգի Տարածաշրջանային հայկական ազգային-մշակութային ինքնավարության նախագահ Կարեն Մկրտչյանը։
Սինանյանը նաև հանդիպում է անցկացվել Սանկտ Պետերբուրգի հայկական տարածաշրջանային երիտասարդական ասոցիացիայի ներկայացուցիչների և համայնքի ակտիվ երիտասարդների հետ։ Հանձնակատարը շնորհակալություն է հայտնել ասոցիացիային ցուցահանդեսի կազմակերպման համար, ապա ներկայացրել գրասենյակի գործունեության հիմնական ուղղություններն ու ծրագրերը, պատասխանել երիտասարդների մի շարք հարցերին, որոնք վերաբերում էին Արցախի ներկա իրավիճակին, համայնքների ուսումնասիրությանը, կրթությանն ու մշակույթին, հանձնակատարների ինստիտուտին, տեղեկատվական պատերազմներին, արտակարգ իրավիճակներում հայտնված մեր հայրենակիցներին ու պետության կողմից նրանց աջակցությանը և այլն։
Հանդիպման շրջանակներում ներկայացվել է ռեժիսոր և լրագրող Գրիգորի Մոսեսովի «Խղճի և փաստերի լույսի ներքո. հայերը Բաքվում» գիրքը։ Սանկտ Պետերբուրգի հայկական տարածաշրջանային երիտասարդական ասոցիացիայի նախագահի տեղակալ Աղասի Հակոբյանը ներկայացրել է ասոցիացիայի գործունեությունը։ Հանդիպման ավարտին հանձնակատարը շնորհակալագիր հանձնեց Սանկտ Պետերբուրգի հայկական տարածաշրջանային երիտասարդական ասոցիացիային` ի դեմս նախագահ Արշակ Օգանեսյանի:

Sinanyan presented the current situation of Artsakh in Saint Petersburg
Chief Commissioner of the Diaspora Zareh Sinanyan visited the exhibition "No to Genocide" organized by the initiative of the St. Petersburg Armenian Regional Youth Association as part of his working visit to the Russian Federation. Acting Consul General of the Republic of Armenia in St. Petersburg Maria Babayan and President of the Regional Armenian National-Cultural Autonomy of St. Petersburg Karen Mkrtchyan were also present.
Sinanyan also held a meeting with representatives of the St. Petersburg Armenian Regional Youth Association and active youth of the community. The commissioner thanked the association for organizing the exhibition, then presented the main directions and programs of the office's activities, and answered several questions from young people, which were related to the current situation of Artsakh, the study of communities, education, and culture, the institute of commissioners, information wars, our compatriots in emergencies and their support by the state, etc.
Within the framework of the meeting, director and journalist Grigory Mosesov's "In the light of conscience and facts" was presented. Armenians in Baku" book. Agassi Hakobyan, the deputy president of the St. Petersburg Armenian Regional Youth Association, showed the association's activity. At the end of the meeting, the Commissioner handed over a letter of thanks to the St. Petersburg Armenian Regional Youth Association in the person of President Arshak Oganesyan.