Արցախից ևս երեք հիվանդ տեղափոխվել է Հայաստան
Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնում են, որ Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից երեք հիվանդներ՝ «Ստամոքսի անտրալ հատվածի քաղցկեղ` ռեգիոնար լիմֆատիկ հանգույցների ախտահարումով», «Ձախ կրծքագեղձի քաղցկեղ» և «Զույգ ծնկների վալգուսային դեֆորմացիա, վիճակ հեմիէպիֆիզեոդեզից հետո» ախտորոշումներով, այսօր՝ հունվարի 27-ին Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ տարբեր մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 9 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքներում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 16 բուժառու գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 6-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում են։
Մինչ այսօր Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան են տեղափոխվել ընդհանուր 49 հիվանդ։

Three more patients from Artsakh were transferred to Armenia
The information headquarters of Artsakh reports that due to the blocking by Azerbaijan of the only road connecting Artsakh to Armenia, three patients from the "Republican Medical Center" CJSC of the Ministry of Health of the Republic of Armenia: was diagnosed with cancer "Cancer of the antral part of the stomach with regional lymph node involvement," "Left breast cancer" and "Couple" valgus deformity of the knees, condition after hemiepiphysiodesis,"  with the mediation and accompaniment of the International Committee of the Red Cross, were transferred to various specialized medical centers of RA, today, January 27,
9 children are in the neonatal and intensive care units in the "Arevik" medical unit.
At "Republican Medical Center" CJSC, 16 patients are in the intensive care unit, and 6 are in critical condition.
Until today, 49 patients have been transferred from Artsakh to Armenia with the mediation and accompaniment of the International Committee of the Red Cross.