Փարիզի քաղաքապետն իր համերաշխությունն ու աջակցությունն է հայտնել Արցախի ժողովրդին
Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի նախաձեռնությամբ կայացել է նրա հեռախոսազրույցը Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ։ Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Արցախի նախագահը։
«Օրակարգն Ադրբեջանի կողմից շրջափակման պայմաններում Արցախում ստեղծված իրավիճակն էր: Մանրամասը ներկայացրել եմ հումանիտար աղետի պատճառներն ու հետևանքները, որոնց հաղթահարման համար անհրաժեշտ են միջազգային հանրության հստակ գնահատականներն ու գործողությունները:
Անն Իդալգոն իր համերաշխությունն ու աջակցությունն է հայտնել Արցախի ժողովրդին, հավաստիացրել, որ կբազմապատկեն իրենց կողմից գործադրվող շարունակական ջանքերն իրավիճակը լիցքաթափելու համար»:

The mayor of Paris expressed her solidarity and support to the people of Artsakh
On the initiative of the mayor of Paris, Anne Hidalgo, she had a telephone conversation with the President of Artsakh, Araik Harutyunyan. The President of Artsakh wrote about this on his Facebook page.
"The agenda was the situation created in Artsakh under the blockade by Azerbaijan. I have presented in detail the causes and consequences of the humanitarian disaster, for overcoming which precise assessments and actions of the international community are necessary.
Anne Hidalgo expressed her solidarity and support to the people of Artsakh, assured that they will multiply their continuous efforts to defuse the situation."